Pomożemy Ci na każdym etapie złomowania:

- przyjedziemy i odbierzemy samochód wprost spod Twojego domu;

- wystawimy zaświadczenie o zdaniu pojazdu do Stacji Demontażu;

- w ciągu kilku dni wyslemy egzemplarz zaświadczenia o kasacji do Wydziału Komunikacji, w którym był zarejestrowany Twój pojazd;

- unieważnimy dowód rejestracyjny, kartę pojazdu i tablice rejestracyjne.W celu zakończenia złomowania, musisz udać się do odpowiedniego Wydziału Komunikacji wraz z:

- otrzymanym od nas zaświadczeniem o zdaniu pojazdu do Stacji Demontażu;

- tablicami rejestracyjnymi;

- dowodem rejestracyjnym.Ostatnim krokiem na drodze złomowania pojazdu jest wypowiedzenie ubezpieczenia OC. Dla formalności potrzebować będziesz:

- dowód osobisty;

- dowód rejestracyjny pojazdu*;

- kartę pojazdu (jeśli była wydana)*;

- pisemną zgodę współwłaściciela pojazdu.


kropki


Jeśli zgubiłeś dowód rejestracyjny, kartę pojazdu lub tablice rejestracyjne, konieczne będzie złożenie odpowiedniego oświadczenia (DO POBRANIA TUTAJ). Niezbędne będzie również przedstawienie jednego z dokumentów, świadczących o posiadaniu prawa własności do samochodu:

- umowy kupna-sprzedaży potwierdzonej w Urzędzie Skarbowym;

- faktury;

- aktu darowizny.


kropki


Jeżeli pojazd, który zamierzasz zezłomować zarejestrowany jest na firmę, powinieneś dołączyć dokumenty firmowe (wpis do ewidencji gospodarczej lub KRS) oraz upoważnienie do zezłomowania pojazdu.


kropki


Gdy właściciel pojazdu zmarł, niezbędny będzie akt zgonu, a także odpis postanowienia sądowego o stwierdzenie nabycia spadku.


pytania